ÇOCUK GELİŞİMİ İÇİN GÜVENLİ UYKU EĞİTİMİ NASIL VERİLİR? | Yadababy
Kargo süre gifi Kargo süre gifi

ÇOCUK GELİŞİMİ İÇİN GÜVENLİ UYKU EĞİTİMİ NASIL VERİLİR?

Uyku arkadaşı kullanmak çocuğunuzun bağımsız uykuya kolayca geçmesine yardımcı olabilir. Gece ulaşabilecekleri bir yerde tutulduğunda, ona kolayca ulaşabilir ve kendilerini tekrar uykuya daldırabilirler. Uyku arkadaşları,  ayrıca çocuğunuza çocuk arabasınd

Bebekler Gece Ne Zaman Uyumaya Başlar?

 Bebeğinizin gece boyunca uyuma yeteneğini etkileyen birçok değişken vardır  . Yaş ve kilo birincil faktörlerdir. Diğer hususlar bebeğin genel mizacını, çevresini ve ailenin gece rutinini içerir. 

Çoğu durumda, bebeğinizin dört aylık olduklarında daha uzun süreler boyunca uyumaya başlamasını bekleyebilirsiniz. Bebeğinizin en az altı aylık (veya daha fazla) olana kadar sekiz saatlik bir gece boyunca uyumaması gayet doğaldır. 

 

Bebek İçin Uyku Arkadaşı Kullanmanın Avantajları

Uyku arkadaşı kullanmak çocuğunuzun bağımsız uykuya kolayca geçmesine yardımcı olabilir. Gece ulaşabilecekleri bir yerde tutulduğunda, ona kolayca ulaşabilir ve kendilerini tekrar uykuya daldırabilirler. Uyku arkadaşları,  ayrıca çocuğunuza çocuk arabasındaki maceralarda, araba gezilerinde ve kreşte eşlik etmek için arkadaş canlısı bir arkadaş olarak hizmet edebilir.

Araştırmalar,  uyku eğitimi almış ve uyku arkadaşı edinen çocukların stresli durumlarla daha iyi başa çıkabildiklerini göstermiştir. Ayrıca büyüdükçe daha iyi uyum sağlama eğilimindedirler. Küçük bebekler, küçük battaniyelere benzeyen nesneleri tercih ederler. 5 aylıktan itibaren uyku için güvenli bir uyku arkadaşı kullanımı desteklenmelidir . Bu yaştaki gelişimsel değişiklikler ayrılık kaygısına yol açar ve bir uyku arkadaşı, bebeğinizin kendini güvende hissetmesini ve sizi hatırlamasını sağlamak için mükemmel bir araçtır. Bebeğinizin bebeklik döneminden başlayarak yürümeye başladığı yıllar boyunca belirli bir oyuncağa bağlanmasını istiyorsanız, oyuncağı tanıtmak için en iyi zaman 5-10 ay arasıdır. 

Uyku arkadaşları, harika yenidoğan hediyeleridir ve kaliteli uyku oyuncakları bebeğinizin uyanıkken doğumdan itibaren kucaklaması, oynaması ve çiğnemesi için güvenlidir.

Uyku Arkadaşı Nasıl Seçilir?

Özellikle küçük bebekler için battaniye veya bebek uyku oyuncağının  hafif, hava alan kumaştan yapılmış olması önemlidir. Organik pamuk veya muslin, bebek için daha güvenli olduğundan ve doğal olarak kokunuzu emeceğinden harika seçeneklerdir. Çıkıp boğulma tehlikesine neden olabilecek gevşek dikişler veya küçük parçalar olmadığından emin olmak için kontrol edin. En iyi bebek uyku arkadaşı yumuşak, sevimli ve minik ellerine rahatça sığacak kadar küçük olacaktır. Bebeğiniz tarafından yutulabilecek veya solunabilecek ve genellikle sentetik olan peluş liflerden oluşmadığına dikkat edin. 

Çocuğunuz muhtemelen uyku arkadaşına çok bağlı olacak, bu nedenle iyi yapılmış ve dayanıklı bir tane isteyeceksiniz. Kaçınılmaz olarak kirlenecektir, bu nedenle makinede yıkanabilir olmalıdır. Birden fazla uyku arkadaşı satın almak çok önemlidir, böylece gerektiğinde yedeğiniz olur ve birinin kaybolması durumunda olası bir erimeyi önleyebilirsiniz. 

 

YadaBaby Uyku Arkadaşının Özellikleri ve Avantajları 

YadaBaby ürünlerinden Uyku Arkadaşı bebeğinizin kesinlikle seveceği tavşan kulak ve tavşan kafa ayrıntılarıyla %100 Organik Pamuktan 55x55 ölçülerinde Müslin ve 55x55 ölçülerinde Bürümcük kumaştan oluşmaktadır. Tamamen nefes alabilen, yüksek nem emici özelliğiyle %100 organik kumaştır.  Bebeğin diş çıkarma döneminde ısırabileceği kadar doğal kumaşa sahiptir. Hipoalerjeniktirler ve bebeğinizin hassas cildi için güvenlidirler. 

Bebeğinizi Uyku Arkadaşıyla Tanıştırmak

Bazı bebekler, müslin battaniye ya da uyku arkadaşına  kolayca bağlanırken, diğerleri biraz desteklenmeye ihtiyaç duyar. İlk adım, uyku arkadaşını  beslenme rutininize dahil etmektir. Göğsünüzün üzerine yatırın ve bebeğinize kollarınızda rahatlarken onu tutup kucaklaması için fırsat verin.

Yadababy Uyku arkadaşı ya da Yadababy çok amaçlı battaniyeleriyle uyursanız kokunuzu emer. Bu, bebeğinizi doğal olarak rahatlatacak ve hızlı bir şekilde uykuya dalmasına yardımcı olacaktır. Geceleri bebeğinizin yanına koyun ve uyurken ulaşabileceği bir yerde olduğundan emin olun. Sizin iradeniz, kalıcı bir arkadaşlığın anahtarıdır.

Bebeğinizin uyku arkadaşına ne zaman bağlanmaya başladığını anlayacaksınız. Onu gördüklerinde gülümseyecekler, üzüldüklerinde ona uzanacaklar ve sık sık yüzlerine süreceklerdir.

Uyku Birliğinin Sürdürülmesi

Bebeğinizin uyku arkadaşını  yatakta veya beşikte tutun, böylece uyku ile olan ilişkisini korur. Çocuğunuzun en sevdiği battaniye ya da uyku arkadaşlardan  birini her zaman uyku zamanı için karyolada tutun (aynı üründen birden fazla satın almak çok önemlidir). Her uyku rutininin bir parçası olarak kullanın.

Bazı çocuklar belirli bir oyuncağa çabucak bağlanırken, diğerleri biraz daha kayıtsız kalabilir. Bebeğinizin belirli bir ürüne inatla bağlanamadığını fark ederseniz, birkaç seçenek sunun ve her gece yatmadan önce istediğini seçmesine izin verin. Yakında bir tercihin geliştiğini göreceksiniz.

Bebeğiniz, onları rahat ettirecek ve gelişimini destekleyecek en kaliteli uyku oyuncaklarını hak ediyor. Online mağazamızı  ziyaret edin  ve  heyecan verici haberleri kaçırmamak için blogumuza da göz atmayı unutmayın

 

Ücretsiz Kargo

200 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

Üretici Garantisi

Yıkama sonrasında renginde solma olmayan kaliteli ürünler üretiyoruz.

Cilt Dostu Ürün

Hassas ciltler için uygun ürünlerimiz, organik ve pamukludur.