NEDEN ORGANİK PAMUK TERCİH ETMELİYİZ?

Yadababy; insan, özellikle de bebek sağlığını ön planda tutarak üretiminin en başından itibaren %100 Organik pamuktan, kumaşlar ve iplikler kullanmaktadır. Su bazlı, kimyasal içermeyen doğal boyalarla renk ve desen verilen ürünler bebek kullanımına tamamen

Neden Organik Pamuk Tercih Etmeliyiz? 

 

Gardırobunuzdaki elbise, yatağınızdaki çarşaflar, mutfağınızdaki çay havlusu; pamuk her yerde. Ancak pamuk konusunu çok da gündem yapmıyoruz. Doğal olmayan sentetik kumaşlar, küresel anlamda bir sorun haline geldi.  Neyse ki, organik pamuk bilinçli kullanıcılar tarafından gündem oldu ve kendi modasını yarattı. Ancak, organik gıda endüstrisinin modası gibi, kimse bunun ne anlama geldiğini ve neden tercih edilen alternatif olduğunu maalesef ki bilmiyor.

NEDEN ORGANİK PAMUK?

 

Organik pamuk ,  kimyasallar olmadan yetiştirilir. Bu, toprağın verimli ve temiz tutulduğu, biyolojik çeşitliliğe ve gelişen tarıma izin verildiği anlamına gelir. Organik pamuk, ekosisteme zarar veren kimyasalları kullanmak yerine, mahsul yetiştirmek için gelenek, yenilik ve bilimsel yöntemlerden yararlanır. Organik pamuk, sentetik böcek ilacı veya böcek ilacı kullanmaz ve kimyasal olarak üretilen bu sorunları geride bırakır. Büyümek için %71 daha az su ve %62 daha az enerji kullanır. Organik pamuktan üretilen  giysilerle, sağlığınıza ve başkalarına da zarar vermeyen bir kıyafet giyerek kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Yadababy; insan, özellikle de bebek sağlığını ön planda tutarak üretiminin en başından itibaren %100 Organik pamuktan, kumaşlar ve iplikler kullanmaktadır. Su bazlı, kimyasal içermeyen doğal boyalarla renk ve desen verilen ürünler bebek kullanımına tamamen uygundur. 

 

İlginizi Çekebilecek Konular

08/10/2022

BEBEK ÜRÜNLERİNDE ORGANİK PAMUKLU KUMAŞ KULLANIMININ ÖNEMİ

Bebeğin cildi süper hassas ve emicidir. Bebeğin cildi yetişkinlere göre daha gözenekl

devamı...
08/10/2022

ÇOCUK GELİŞİMİ İÇİN GÜVENLİ UYKU EĞİTİMİ NASIL VERİLİR?

Uyku arkadaşı kullanmak çocuğunuzun bağımsız uykuya kolayca geçmesine yardımcı olabili

devamı...
08/10/2022

NEDEN ORGANİK PAMUK TERCİH ETMELİYİZ?

Yadababy; insan, özellikle de bebek sağlığını ön planda tutarak üretiminin en başında

devamı...

Ücretsiz Kargo

250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

Üretici Garantisi

Yıkama sonrasında renginde solma olmayan kaliteli ürünler üretiyoruz.

Cilt Dostu Ürün

Hassas ciltler için uygun ürünlerimiz, organik ve pamukludur.