NEDEN ORGANİK PAMUK TERCİH ETMELİYİZ? | Yadababy
Kargo süre gifi Kargo süre gifi

NEDEN ORGANİK PAMUK TERCİH ETMELİYİZ?

Yadababy; insan, özellikle de bebek sağlığını ön planda tutarak üretiminin en başından itibaren %100 Organik pamuktan, kumaşlar ve iplikler kullanmaktadır. Su bazlı, kimyasal içermeyen doğal boyalarla renk ve desen verilen ürünler bebek kullanımına tamamen

Neden Organik Pamuk Tercih Etmeliyiz? 

 

Gardırobunuzdaki elbise, yatağınızdaki çarşaflar, mutfağınızdaki çay havlusu; pamuk her yerde. Ancak pamuk konusunu çok da gündem yapmıyoruz. Doğal olmayan sentetik kumaşlar, küresel anlamda bir sorun haline geldi.  Neyse ki, organik pamuk bilinçli kullanıcılar tarafından gündem oldu ve kendi modasını yarattı. Ancak, organik gıda endüstrisinin modası gibi, kimse bunun ne anlama geldiğini ve neden tercih edilen alternatif olduğunu maalesef ki bilmiyor.

NEDEN ORGANİK PAMUK?

 

Organik pamuk ,  kimyasallar olmadan yetiştirilir. Bu, toprağın verimli ve temiz tutulduğu, biyolojik çeşitliliğe ve gelişen tarıma izin verildiği anlamına gelir. Organik pamuk, ekosisteme zarar veren kimyasalları kullanmak yerine, mahsul yetiştirmek için gelenek, yenilik ve bilimsel yöntemlerden yararlanır. Organik pamuk, sentetik böcek ilacı veya böcek ilacı kullanmaz ve kimyasal olarak üretilen bu sorunları geride bırakır. Büyümek için %71 daha az su ve %62 daha az enerji kullanır. Organik pamuktan üretilen  giysilerle, sağlığınıza ve başkalarına da zarar vermeyen bir kıyafet giyerek kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Yadababy; insan, özellikle de bebek sağlığını ön planda tutarak üretiminin en başından itibaren %100 Organik pamuktan, kumaşlar ve iplikler kullanmaktadır. Su bazlı, kimyasal içermeyen doğal boyalarla renk ve desen verilen ürünler bebek kullanımına tamamen uygundur. 

 

Ücretsiz Kargo

200 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

Üretici Garantisi

Yıkama sonrasında renginde solma olmayan kaliteli ürünler üretiyoruz.

Cilt Dostu Ürün

Hassas ciltler için uygun ürünlerimiz, organik ve pamukludur.